Prasa krawędziowa

Jak wyjść z diety dr Dąbrowskiej?
23 sierpnia, 2019
Obroża dla psa
16 września, 2019
Show all

Prasa krawędziowa

Firma zajmująca się sprzedażą pras krawędziowych oraz gilotyn do metalu cieszy się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach. Oprócz maszyn do obróbki metalu w ofercie tejże firmy można znaleźć narzędzia i matryce do pras krawędziowych.

Sprzęt dobrej jakości

Do lat 50. XX wieku na rynku światowym dominowały hamulce mechaniczne. Wraz z pojawieniem się lepszej hydrauliki i sterowania komputerowego maszyny hydrauliczne stały się najbardziej popularne. W ofercie firmy można znaleźć nie tylko sprzęt nowy, ale również używany. Jest to z pewnością ogromna zaleta. Tylny zderzak to urządzenie, którego można użyć do dokładnego ustawienia kawałka metalu, tak aby hamulec ustawił zakręt we właściwym miejscu. Ponadto tylny ogranicznik można zaprogramować do przemieszczania się między zakrętami, aby wielokrotnie tworzyć złożone części. Wczesne hamulce polegały na oprzyrządowaniu w celu określenia kąta gięcia. Animacja po prawej stronie pokazuje działanie tylnego przyrządu, ustawiając odległość od krawędzi materiału lub poprzedniego zgięcia do środka matrycy.

Prasy krawędziowe – zalety maszyn

Prasy krawędziowe często obejmują wieloosiowe kontrolowane komputerowo przyrządy pomiarowe. Czujniki optyczne pozwalają operatorom dokonywać regulacji podczas procesu gięcia. Czujniki te przesyłają w czasie rzeczywistym dane o kącie gięcia w cyklu gięcia do elementów sterowania maszyny, które dostosowują parametry procesu. Powtarzalny i niezawodny proces prasy krawędziowej polega na połączeniu prasy krawędziowej i jej narzędzi. Prasa krawędziowa składa się z dwóch solidnych ram C tworzących boki maszyny, połączonych na dole masywnym stołem, a na górze ruchomą górną belką, chociaż możliwa jest odwrotna konfiguracja. Dolne narzędzie spoczywa na stole, podczas gdy górne narzędzie jest przymocowane do górnej belki. W przypadku hydraulicznych pras krawędziowych – większość produkowanych obecnie maszyn – górna belka porusza się za pośrednictwem dwóch zsynchronizowanych cylindrów hydraulicznych przymocowanych do ram C. Prasa krawędziowa cnc jest bardzo trwała.

Więcej dowiesz się na: https://www.bi-top.pl/maszyny-obrobka-metalu/cty/prasa-krawedziowa-cnc