Jak spakować się na narty?

Obroża dla psa
16 września, 2019
makaron bezglutenowy
Makarony bezglutenowe – dlaczego warto się nimi zainteresować
23 września, 2019
Show all

Jak spakować się na narty?

Wakacje już za nami i powoli trzeba zacząć myśleć i planować zimowy wypoczynek. Dla narciarzy poza wyborem miejsca zimowych wakacji ważne jest także odpowiednie do nich przygotowanie.
Wyprawa na narty wymaga starannego przygotowania, bo jest to sport wymagający od nas sporej ilości sprzętu. Wyjeżdżając na narty trzeba pamiętać o spakowaniu poza nartami jeszcze butów narciarskich oraz butów po nartach, kombinezonów narciarskich, rękawiczek, czapek, gogli oraz oczywiście kasków. Nie jest to łatwe zadanie. Z pomocą mogą nam przyjść sklepy oferujące pokrowce narciarskie oraz pokrowce na buty narciarskie. Na szczęście ich wybór jest duży.
Wśród produktów na buty narciarskie możemy wybierać między torbami i plecakami. Wybór należy wyłącznie od naszych preferencji, tego czy jedziemy na narty samochodem czy może lecimy samolotem i jak mamy zamiar przemieszczać się na miejscu (samochód, skibus, chodzenie na piechotę).

Profesjonalny pokrowiec na narty

Pokrowce na narty mogą być uszyte tak, by zmieścić w nim jedną parę nart lub więcej. Tu przy wyborze również ważne jest, by wziąć pod uwagę środki transportu jakimi będziemy się poruszać oraz oczywiści nasz komfort i wygodę. Pokrowce zabezpieczają również narty przed przypadkowymi uszkodzeniami i zarysowaniami, o które w czasie transportu bardzo łatwo.
Przy zakupie pokrowca na narty należy pamiętać, by był on dłuższy niż same narty o około pięć do dziesięciu centymetrów. Ważne jest by pokrowce na buty narciarskie były uszyte z wytrzymałych, wodoodpornych materiałów odpornych na uszkodzenia i przetarcia. Dobrze jest, gdy ma wszyte też otwory wentylacyjne, co umożliwia dobrą wentylację i zapobiega tworzeniu się pleśni wewnątrz pokrowca. To samo dotyczy również pokrowców na buty narciarskie.