Idealne buty do biegania – Jakie buty do treningu wybrać, gdy zaczynamy przygodę z bieganiem?

fasolka mung sklep
Fasolka mung, adzuki i pinto – gdzie je kupić?
15 stycznia, 2020
męskie teczki skórzane
Jak ze sznytem i elegancją nosić osobiste rzeczy do biura?
6 lutego, 2020
Show all

Idealne buty do biegania – Jakie buty do treningu wybrać, gdy zaczynamy przygodę z bieganiem?

buty do biegania wyprzedaże

Chciałbyś zacząć przygodę ze sportem, który pokochały miliony ludzi na całym świecie, ale nie wiesz jakie buty do biegania będą najbardziej odpowiednie dla osoby początkującej? Wszystko zależy m.in. od typu stopy i wagi biegacza oraz podłoża. Dobry wybór obuwia, to połowa sukcesu i brak kontuzji, dlatego dziś podpowiadamy jak wybrać parę idealną!

Buty do biegania – rodzaje

Klasycznym kryterium, którym warto się kierować podczas wyboru butów do biegania jest podział, w którym brany jest rodzaj podbicia stopy i pronacji. Możemy wówczas wyróżnić aż 6 rodzajów, wśród których każdy początkujący biegacz bez wątpienia znajdzie odpowiedni dla siebie model obuwia.

Buty do biegania amortyzujące

Ten model butów jest polecany wszystkim tym osobom, które minimalnego wsparcia w środkowej części podbicia stopy połączonego z maksymalną amortyzacją podeszwy. Jeśli więc masz wysokie podbicie stopy i podczas biegu cały nacisk ląduje na zewnętrznej krawędzi Twojej stopy, to buty amortyzujące będą jak najbardziej odpowiednim wyborem.

Buty stabilizujące

Jesteś szczęśliwym posiadaczem stóp o normalnym podbiciu, a podczas biegu przetaczasz stopy do wewnątrz? Potrzebujesz nieco wsparcia w środkowej części podbicia oraz dobrej amortyzacji podeszwy? Idealne buty do biegania dla Ciebie to bez wątpienia buty stabilizujące.

Obuwie lekkie treningowe

Chciałbyś spróbować swoich sił w zawodach i treningach prędkości, ale nie wykluczasz także zwykłych treningów? Odpowiednio sprawdzą się w tej roli lekkie buty do treningu, których waga waha się między 210-260 g. Lekkie obuwie treningowe zalecane jest zwłaszcza biegaczom z niedostateczną oraz umiarkowaną pronacją.

Buty do biegu w terenie

Ta propozycja specjalnie dla wszystkich miłośników treningu w otoczeniu przyrody. Buty terenowe charakteryzują się idealną przyczepnością i masywną budową. Nie straszna jest im woda i niekorzystne warunki pogodowe, a niska podeszwa sprawią, że są to idealne buty do biegania po nierównym terenie.

Buty z kontrolą pronacji

Zapewniają maksymalną kontrolę w tylnej części buta i zwiększone wsparcie w części środkowej. Ten rodzaj obuwia powinni wybierać biegacze o większej masie ciała, którzy potrzebują silnego wsparcia stopy oraz biegacze ze zwiększoną lub silną pronacją.

Buty minimalistyczne

Określane także mianem „butów do biegania naturalnego”. Charakteryzuje je niebywała lekkość, minimalna waga, niska podeszwa (bądź całkowity jej brak) oraz nachylenie pięta-palce między 0-9 mm. UWAGA! Nie jest to odpowiedni wybór dla początkujących biegaczy, gdyż minimalistyczne buty do treningu wymagają innej, specjalnej techniki uprawiania tego sportu.

buty do biegania promocje

Idealne buty do biegania sprawdzą się w każdych warunkach

Na jakie buty do treningu powinny zwrócić uwagę osoby początkujące? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że buty do treningu muszą zapewnić nam komfort użytkowania, mniejsze ryzyko kontuzji oraz zmniejszyć ból wywołany przez ew. zaniedbanie kondycji fizycznej niezależnie od tego w jakich warunkach trenujemy. Deszcz, pełne słońce, wiatr, polna ścieżka lub twardy asfalt, odpowiednie buty o konkretnym przeznaczeniu bez wątpienia sprawią, że treningi sprawią nam jeszcze więcej radości!

Wszelkiego rodzaju buty do biegania znajdziecie w sklepie internetowym: https://tramp4.pl/buty/meskie/do-biegania.html